خوف نکن پسر!

فرستنده  تاريخ جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷

1. اوّلین تجدید زندگی‌م رو سال سوم راهنمایی مرتکب شدم. ثلث اوّل. در درس ریاضی که دبیرش آقای مازندرانی بود. قیافه و هیکل‌ش عین‌هو آقای پتی‌بل کارتون مهاجران بود. کارنامه رو جرات نکردم به بابا نشون بدم و دو روز بعدش وقتی مامان بی‌سوادم داشت کتلت درست می‌کرد، ترسان و خجل به‌ش گفتم. اون روز تا شب لب به غذا نزدم. دو روز تب کردم و افتادم توو رخت‌خواب.
2. سال هفتادونه رتبه کنکور ارشدم شد سی‌وچهار. بیست‌وپنج نفر می‌خواستن. چهل‌وهشت ساعت هیچ‌چی از گلوم پائین نرفت.
3. اوّل صبح فردای بله‌برون، با خدیجه رفتیم آزمایش. زن‌داداش‌ش ازمون خون گرفت و بعد خوش‌حال و سوار بر ابرها خدیجه رفت مدرسه و من هم اداره. زن‌داداش خدیجه وقتی می‌بینه من تالاسمی مینور هستم، فی‌الفور زنگ می‌زنه به مادر خدیجه و ایشون هم به مادر من که «من دوس دارم نوه‌هام سالم باشن و ... .» فرداش که برادر خدیجه اومد با سگرمه‌های درهم شناس‌نامهٔ خدیجه رو ازم گرفت و رفت، سه شبانه‌روز هر چی می‌خوردم، قی ‌کردم. رفتم زیر سرم عاقبت. سال هشتادوهشت بود.
4. من مثل غدد هیپوفیز و تیروئید هستم. درون‌ریزم. به ناگهان‌پرده‌براندازی و مست‌از‌خانه‌برون‌تاخته‌ای و فاش‌گویی‌م در فیس‌بوک نگاه نکنید!
5. در بحبوحه‌های خانوادگی اما مرد اوّل‌م. با این تشابه که غذا طبع‌م نمی‌برد و این تفاوت که از پا نمی‌افتم هیچ. موقع گرفتن جواب نمونه «سرطان زبان» مامان؛ پارسال. موقع عمل آنژیوی گردن مامان؛ سال نود.
6. بازی‌گر زن سریال عقیق می‌گفت «احد فقط خاک کردن بلده، از خاک بلند شدن رو بلد نیست.»
7. مرشد سریال شب دهم می‌گفت «خوف نکن پسر! خوف نکن! پهلوونم که باشی، لوطی‌ام که باشی، بازم یه جاهایی کم می‌آری. یکی باید به‌ت بگه خوف نکن! یکی که دل لوطی‌قرص‌کن داشته باشه.»
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
نشانه‌ی پيام*
       
پیام*
آدرس اینترنتی پست‌الکترونیکی تصویر واردکردن تصویر لبخند‌ها فلش Youtube کد منبع نقل قول

Bold Italic Underline Linethrough  چپ وسط راست  


برای دیدن محتوای در حال کار بر روی پيش‌نمايش کلیک کنید.
گزينه‌ها*
 
 
 
کد تایید*
{۳} + {۹} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه
 

سرزمین نوستالوژی من:

کانال تلگرام «دردهای خاکستری»

دست‌چین دردها:

مهمان خاکستری:

‎آدمهایی هم هستند در زندگی که بدهکار زاده می‌شود. بدهکار به نزدیکان و دوران. بدهکار به دوستان و دشمنان. آدمهایی که هر خدمتی بکنند به وظیفه‌شان تبدیل می‌شود و هر انتظاری را که برآورده کنند انتظار بزرگتری می‌سازند. آدمهایی که در مقابل، اعتماد به نفس‌شان برای خواستن هر چیزی ذره-ذره آب می‌شود و برای کوچکترین لطف دیگران باید دریایی از دخالت در زندگی‌شان و شماتت برای زندگی‌شان را پذیرا باشند. آدمهایی که اگر لب به اعتراض باز کنند حق‌ناشناس‌اند و اگر سکوت کنند پس حق‌شان بوده. آدمهایی که همیشه باید پاسخ بدهند و اگر روزی بپرسند لابد نشانه‌ی بی‌اعتمادی‌شان است یا طماع‌ بودن‌شان. آدمهایی که همیشه مستحق مجازاتند. آدمهایی که برای خوبی‌های دیگران و اشتباهات خودشان باید قوی‌ترین حافظه‌های دنیا را داشته باشند همچنان که برای خدمات خودشان و کم‌لطفی‌های دیگران وظیفه دارند آلزامیر بگیرند. ‎آدمهایی سرشار از تناقض... پرحرف و شاد، دلشکسته و غمگین. آدمهایی خودمحاکمه‌گر برای هر خطایی از جانب هر کسی، و متهم و بدهکار به هر کسی. آدمهایی که وقتی حافظ می‌خوانند که "زین آتش نهفته که در سینه من است؛ خورشید شعله‌ایست که در آسمان گرفت" مکث می‌کنند و خیره می شوند و نفسی عمیق می‌کشند... بعد ناگهان دزدکی به اطراف نگاه می‌کنند مبادا برای همین هم متهم شوند به از خود متشکر بودن، به مظلوم‌نمایی، به قدرناشناسی، به خودبزرگ‌بینی... ‎بدهکاران همیشگي
[از فیس‌بوک «محبوبه زمانیان»]

ورود

شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید

دعوت:

مریم روستا
---------------------------------------
زرمان
---------------------------------------
نیکولا
---------------------------------------
برای خاطر آیه‌ها
---------------------------------------
عطش‌شکن
---------------------------------------
مجله «داستان همشهری»
-------------------------------------
کوچک‌های بزرگ
-------------------------------------
امروز لی‌لی چی می‌خونه؟
-------------------------------------
ماهی‌طلا
-------------------------------------
قناری معدن
-------------------------------------
ویار تکلّم
-------------------------------------
خرمالوی سیاه
-------------------------------------
حریم خصوصی

افراد آن‌لاین

7 کاربر آن‌لاين است (7 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت مطالب سایت)

عضو: 0
مهمان: 7

بیشتر...