هوالحبیب

شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

1. نیمه‌شب نیمهٔ شعبان است و نشسته‌ام پای فیلم «روباه» بهروز افخمی از شبکه گلستان. بار دوّم است که می‌بینم‌ش اما سراپا گوش و چشم‌م. بس‌که داستان‌های جاسوسی را عاشق‌م و کار کردن در وزارت اطّلاعات از رؤیاهای سوخته‌ام است.
2. بعد از «روباه»، نقش‌های امنیّتی دوست‌داشتنی‌ام پاورپوینت می‌شود در ذهن‌م و نمی‌گذارد خواب مستولی شود؛ «خاوری» سریال «وفا». همان ماموری که افسر لبنانی به شوخی به‌ش می‌گفت «خدا یکی، زن هم یکی یکی یکی یکی.»
3. وقتی ناصر سریال «تعبیر وارونه یک رؤیا» فریدون جیرانی، یک گلوله شلیک کرد وسط پیشانی زن تروریست ارمنی، یاد سکانس مشابه‌ای در سریال «وفا» افتادم که «خاوری» (با بازی فرهاد اصلانی) سر بزن‌گاه با یک گلوله، خرچنگ را (تروریست‌ی که نقش‌ش را فرهاد قائمیان بازی کرده بود) از پای درآورد، قبل از این‌که بتواند جنب بخورد.
4. هیچ‌کدام امّا برای من «شهاب هشت» نمی‌شوند. همان «هوشنگ ستّاری» به رنگ ارغوان که خزر معصومی (بازی‌گر نقش ارغوان که بعدش فقط سریال «یک مشت پر عقاب» را با حامد بهداد بازی کرد و نمی‌دانم کجا غیب‌ش زد نامرد!) به‌ش گفت «تو یاد گرفتی که اون چیزی که هستی، نباشی.» چه تصویر و تصنیف‌ی بهتر از «شروع» گزارشات شهاب هشت برای درک «روند» عاشقیّت‌ش؛ «هوالقادر، هوالعادل، هوالعالم، هوالکاشف، هوالشافی و این آخری، هوالحبیب.»
5. اطّلاعاتی‌ها اصل مهم‌ی دارند؛ «از بین رفتن اطلاعات بهتر از لو رفتن‌شه.» برخی عشق‌ها هم همین‌اند.
6. «شهاب هشت» در سکانس آخر، به دام مامور امنیتی دیگری می‌افتد. چون شهاب به دام عشق افتاده بود.
موسیقی متن: «چشام بسته‌س / جهان‌م شکل خواب‌ه، عذاب‌ه، اضطراب‌ه / روبروم دیواری از مه، دیواری از سنگ ...» با صدای رضا یزدانی.

صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه 
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم

فرستنده شاخه
351
فرستاده‌شده در تاریخ: ۱۳۹۷/۲/۱۵ ۳:۲۷  به روز‌شده در تاریخ: ۱۳۹۷/۲/۱۵ ۳:۴۳
نه خیلی خجالتی برای حرف زدن
عضویت از: ۱۳۹۵/۳/۲
از: قم
پیام: 28
 حبیبی
با بند 5 کاملا موافقم.از بین رفتن اطلاعات بهتر از لو رفتن شه... ارتباط دو کلمه ی "حبیب و محب ـی " هم جالبه... توی این بی در و پیکری و هرج و مرج فضای مجازی اینجا جزء معدود پدر مادر دارهای مجازی هست که حال خوبی داره...ممنون بابت اشتراک گذاری متن ها و حال و هوای خوبی که دارید و منتقل می کنید.
پاسخ

فرستنده شاخه
greypain
فرستاده‌شده در تاریخ: ۱۳۹۷/۲/۱۵ ۳:۴۳  به روز‌شده در تاریخ: ۱۳۹۷/۲/۱۵ ۳:۴۳
وبمستر
عضویت از: ۱۳۸۹/۶/۳
از:
پیام: 11054
 پاسخ به حبیبی
محبّت دارید. :)
پاسخ
ارسال نظر
شرایط نظر*
همه‌ی نظرها نیاز به تایید مدیر سایت دارند
عنوان*
نام شما*
ایمیل*
وب سایت*
پیام*
کد تایید*
{۷} - {۳} = ?  
نتیجه این عبارت را وارد کنید
حداکثر تعداد تلاش برای ارسال: 10 مرتبه

سرزمین نوستالوژی من:

کانال تلگرام «دردهای خاکستری»

دست‌چین دردها:

مهمان خاکستری:

‎آدمهایی هم هستند در زندگی که بدهکار زاده می‌شود. بدهکار به نزدیکان و دوران. بدهکار به دوستان و دشمنان. آدمهایی که هر خدمتی بکنند به وظیفه‌شان تبدیل می‌شود و هر انتظاری را که برآورده کنند انتظار بزرگتری می‌سازند. آدمهایی که در مقابل، اعتماد به نفس‌شان برای خواستن هر چیزی ذره-ذره آب می‌شود و برای کوچکترین لطف دیگران باید دریایی از دخالت در زندگی‌شان و شماتت برای زندگی‌شان را پذیرا باشند. آدمهایی که اگر لب به اعتراض باز کنند حق‌ناشناس‌اند و اگر سکوت کنند پس حق‌شان بوده. آدمهایی که همیشه باید پاسخ بدهند و اگر روزی بپرسند لابد نشانه‌ی بی‌اعتمادی‌شان است یا طماع‌ بودن‌شان. آدمهایی که همیشه مستحق مجازاتند. آدمهایی که برای خوبی‌های دیگران و اشتباهات خودشان باید قوی‌ترین حافظه‌های دنیا را داشته باشند همچنان که برای خدمات خودشان و کم‌لطفی‌های دیگران وظیفه دارند آلزامیر بگیرند. ‎آدمهایی سرشار از تناقض... پرحرف و شاد، دلشکسته و غمگین. آدمهایی خودمحاکمه‌گر برای هر خطایی از جانب هر کسی، و متهم و بدهکار به هر کسی. آدمهایی که وقتی حافظ می‌خوانند که "زین آتش نهفته که در سینه من است؛ خورشید شعله‌ایست که در آسمان گرفت" مکث می‌کنند و خیره می شوند و نفسی عمیق می‌کشند... بعد ناگهان دزدکی به اطراف نگاه می‌کنند مبادا برای همین هم متهم شوند به از خود متشکر بودن، به مظلوم‌نمایی، به قدرناشناسی، به خودبزرگ‌بینی... ‎بدهکاران همیشگي
[از فیس‌بوک «محبوبه زمانیان»]

ورود

شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید

دعوت:

مریم روستا
---------------------------------------
زرمان
---------------------------------------
نیکولا
---------------------------------------
برای خاطر آیه‌ها
---------------------------------------
عطش‌شکن
---------------------------------------
مجله «داستان همشهری»
-------------------------------------
کوچک‌های بزرگ
-------------------------------------
امروز لی‌لی چی می‌خونه؟
-------------------------------------
ماهی‌طلا
-------------------------------------
قناری معدن
-------------------------------------
ویار تکلّم
-------------------------------------
خرمالوی سیاه
-------------------------------------
حریم خصوصی

افراد آن‌لاین

5 کاربر آن‌لاين است (5 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت مطالب سایت)

عضو: 0
مهمان: 5

بیشتر...